מה נשים רוצות, מה גברים צריכים?

פורסם בקטגוריה לאישה

278 גולשים קראו מאמר זה | 1 תגובות פורסמו

"למה הוא לא מקשיב לי? אני נפתחת, משתפת, מחפשת הקשבה.. והוא עונה תשובות קצרות בחוסר סבלנות, מזדרז לסיים את השיחה.. או עסוק תוך כדי השיחה במשהו אחר…

למה אני שם בשבילו כשהוא צריך אותי (למרות שכשקורה לו משהו, הוא דווקא מתרחק פתאום) אבל כשאני צריכה אותו הוא לא מתנהג כמו חבר?!"

"זה כ"כ מבאס אותי שהוא לא רוצה לבוא איתי להופעות, להצגות.. הוא אומר לי- תלכי עם חברות שלך, אבל אני הכי רוצה ללכת איתו, להיות שם איתו.. שנהנה ביחד.." "הוא מתנהג לא יפה, מזלזל, לא מכבד אותי, אני נעלבת, בוכה, מתחיל סרט שלם ואז הוא מתרחק ממני עוד יותר – אבל זה הוא שהתחיל את זה! מה, אני אמורה להגיד שזה בסדר איך שהוא מתנהג?! רק כדי שהכל יהיה בסדר בינינו?!
הוא גורם לי לבכות ואח"כ מתעצבן שאני בוכה! נמאס לי!"

* * *

פעם המשפטים האלו, הקביעות האלו, הכעיסו אותי מאוד. אבל עם הגיל, הניסיון והבגרות – הגיעה ההכרה במציאות. זה לא עניין פמיניסטי, זה לא עניין שוביניסטי, זה עניין של שתי חיות שונות, דומות אבל שונות. וזה לא קובע מי טוב יותר ומי פחות. זה רק מצביע על השונות שבינינו.

זה מתחיל במשיכה ראשונית, אנחנו מחפשות להתרגש, להתאהב, רוצות שהוא יהיה מקסים ועדין מקשיב, תומך, מתחשב.. והם מחפשים לצוד, לכבוש, להשיג.

אנחנו יותר רגשיות, הם יותר שכליים. זה לא אומר שאנחנו לא חכמות, זה אומר שאנחנו עובדות יותר מהרגש.

אנחנו מנתחות מצבים באופן רגשי, הם מנתחים מצבים עניינית, שכלית. אנחנו צריכות לדבר ארוכות, גם בטלפון, לשתף, לנתח מצבים.. אנחנו רוצות הבנה, הזדהות.

הם משתמשים בטלפון להעברת מידע, שיחות ענייניות, פותרי בעיות. אנחנו מסוגלות לדבר בטלפון, להדיח כלים ולשמור על הסיר שעל הגז בבת אחת, והם לא יכולים גם לענות למייל וגם להקשיב לך.

נשים רוצות להרגיש נאהבות. גברים רוצים להרגיש נערצים.

נשים רוצים לשמוע אותו אומר "אני אוהב אותך". גברים רוצים לשמוע אותנו אומרות "אני מעריצה אותך".

אנחנו זוכרות את כל הפרטים – תאריך פגישה ראשונה, שעה ומקום, מה לבשנו, מה הוא לבש.. תאריכי ימי הולדת, ימי נישואים.. וכמובן – מה היה הדבר המעליב הזה שהוא אמר בריב ההוא, בדיוק לפני שנה.. (ואיך הוא לא זוכר את זה?!)

הוא לא זוכר אפילו את יום ההולדת של אמא שלו.

וזה לא סתם, ההבדלים האלו כבר הוכחו במחקרים. האונה הימנית במוח, זו שאחראית על יכולת התמצאות מרחבית ויכולת חשיבה שיטתית, מפותחת יותר אצל הגבר, ואילו האונה השמאלית, שאחראית על יכולת השפה, תקשורת ומעורבות רגשית – מפותחת יותר אצל האישה.

גם בחוש הראייה יש הבדלים עפ"י המחקרים. לנו יש ורוד פוקסיה, ורוד בזוקה, ירוק בקבוק, אפרסק, שמנת, טורקיז.. הם יכולים להבחין, עפ"י המחקרים, רק בכ- 7 צבעים.

זה בטבע שלנו. שלנו, שלהם.

אז..  כמו שלא תכעסי על אדם חירש על כך שאינו מסוגל לשמוע אותך, אין באמת סיבה לכעוס עליו כשהוא חסר סבלנות ולא מבין למה הכחול-נפט לא הולך עם הצהוב-בננה. זה מעצבן, אני יודעת, אבל זה מאבק חסר סיכוי ותכלית.

כשאת עצובה אחרי יום קשה, את צריכה את הקרבה שלו, החיבוק, ההקשבה, שילטף, שיבין, שיצדיק אותך, שינחם. הוא, במקום זה, נותן לך פתרון ענייני לבעיה, מה שמעורר בך כעס כי את הרי יודעת מה צריך לעשות, לא לזה את זקוקה ממנו. והוא לא מבין מה היה לא בסדר במה שאמר לך. הרי באת אליו עם בעיה, והוא נתן לך פתרון. זה מה שהוא יודע. הדבר היחיד שהוא לא יודע, הוא למה את באמת זקוקה.

גברים ממאדים, נשים מנוגה

הוא ממאדים, את מנוגה. איך יידע? אבל כשיש לו מצב רוח לא טוב…? הוא מתרחק, מסתגר, לא רוצה לשתף. את נעלבת, מתאכזבת ונפגעת שהוא לא פתוח איתך כפי שאת פתוחה איתו, ואת מתחילה לשאול, ללחוץ, לתחקר.. מתחילה להיבהל.. "זה קשור אליי? קרה משהו?" – הוא רק רוצה קצת שקט. וזה קשה. בנוגה מדברים על הכאב עד שהוא מתפוגג. במאדים מסתגרים עד שהוא נעלם. אלוהים, כמה שאנחנו שונים, וכמה שאנחנו לא מודעים לזה בכלל.

כשאת כועסת (ומצפה שהוא יידע בדיוק על מה ולמה), הוא שואל "מה קרה?" ואת עונה בקצרה "כלום" או "הכל בסדר", או "לא משנה כבר". הרי שתינו יודעות שאת רוצה שהוא יעצור הכל, יעניק לך יחס, יתיישב לידך ויתעניין בכל זאת מה מעיק עלייך, ברוך, בחום, באהבה. אבל הוא, במגבלות הטבעיות של הגבריות, שומע רק את מה שאמרת, בפשטות. אמרת כלום? הוא שומע "כלום". הוא לא מבין רמזים, הוא לא מחפש משמעות. הוא לא מנתח את זה עכשיו. הוא חושב שאם יש לך משהו לומר, את כבר תגידי. כמו שהוא פועל. כמו כל החברים שלו, הציידים ממאדים.

ואת אוהבת סרטי קומדיה ורומנטיקה, בתי קפה, שיחות נפש, שופינג.. ואת רוצה שהוא יאהב את זה גם, שיבוא איתך, שיהיה חלק מזה. אבל הוא בכלל אוהב כדורגל, אופנועים, סרטי אקשן וכוח.. והאמת..? זה בסדר לאהוב דברים שונים. אבל כדאי שמדי פעם תלכי איתו ל"התלהב" מאופנועי שטח, והוא יבוא איתך להופעות של רותם כהן…

והוא צריך שתבקשי ממנו להחליף מנורה, לסדר את דלת הארון שהתפרקה, לתקוע מסמר בקיר.. אפילו שאת יודעת לעשות את זה לבד. הוא צריך להרגיש שצריכים אותו. הוא צריך להרגיש הגיבור שלך. אז תני לו את זה. ושיפתח גם איזו קופסת שימורים, ככה, בשביל האגו הגברי.

אז מה יהיה הסוף…?

המונחים פשרה, הבנה וסבלנות הם שחוקים ונדושים, אבל בסופו של דבר, אם החלטנו לחיות ביחד – אזרחיות נוגה ותושבי מאדים, כדאי שנבין אחד את השני, או שנחזור כל אחד לכוכב שלו. ותכלס.. לא היה שם כיף לבד.

אז, גברים, תהיו נעימים אלינו, מנומסים, תגלו כלפינו חום ואהבה, גילויי חיבה, הבנה, הקשבה, ואנחנו מבטיחות לספק לכם את ייצר הכיבוש והמרדף, לממש את עצמכם כציידים, כמחליפי מנורות ומתקני פנצ'רים.

תאהבו אותנו כמו שאנחנו צריכות, ונעריץ אתכם כמו שאתם רוצים. ואולי ביחד, ננצח את בעיות האהבה בדור שלנו.

טיפים לגברים, שמתרוצצים ברשת (הטיפים, טוב בעצם.. גם הגברים) – מנוגה באהבה:

 טיפים שמתרוצצים ברשת, מאזרחי מאדים לבנות נוגה –

סיפורים ומדריכים שאולי יעניינו אותך

לחקור את העולם המסקרן של פנטזיות ארוטיות

לחקור את העולם המסקרן של פנטזיות ארוטיות

15 צפיות | 0 תגובות | 5 לייקים

אנחנו חיים בחברה שבה דיבור על סקס עדיין נחשב לטאבו. עבור אנשים רבים, עצם אזכור המילה יכול לעורר רגשות של מבוכה, בושה או אי נוחות. עם זאת, יש היבט אחד…

לחקור את העולם המסקרן של פנטזיות ארוטיות
קונדומים: הגנה הכרחית לבריאות מינית בטוחה ואחראית

קונדומים: הגנה הכרחית לבריאות מינית בטוחה ואחראית

16 צפיות | 0 תגובות | 7 לייקים

כשמדובר בבריאות מינית בטוחה ואחראית, אחד הכלים החשובים ביותר בארסנל שלנו הוא הקונדום הצנוע. אמצעי מניעה קטן ולכאורה חסר חשיבות זה קיים כבר מאות שנים, אך לא ניתן להפריז בחשיבותו…

קונדומים: הגנה הכרחית לבריאות מינית בטוחה ואחראית
בגידה במערכות יחסים: הבנת ההשפעה והתגברות על הפגיעה

בגידה במערכות יחסים: הבנת ההשפעה והתגברות על הפגיעה

18 צפיות | 0 תגובות | 4 לייקים

מערכות יחסים בנויות על אמון, אהבה והבנה. הם אמורים להיות הבסיס לתמיכה, מקור האושר והמקלט בזמנים קשים. עם זאת, לא משנה כמה חזקה ובלתי ניתנת לשבירה מערכת יחסים עשויה להיראות,…

בגידה במערכות יחסים: הבנת ההשפעה והתגברות על הפגיעה
נערות ליווי: הצצה מקצועית לעולמן של בנות לוויה פרטיות

נערות ליווי: הצצה מקצועית לעולמן של בנות לוויה פרטיות

19 צפיות | 0 תגובות | 5 לייקים

בחברה המודרנית, הרעיון של חברות אישית אינו מוגבל ליחסים רומנטיים. יש ביקוש הולך וגובר לנערות ליווי פרטיים מקצועיים, הידועים גם בשם נערות ליווי, המספקים שירותים לא מיניים או מיניים ללקוחות…

נערות ליווי: הצצה מקצועית לעולמן של בנות לוויה פרטיות
עולם נערות הליווי: לחקור את התעשייה המרתקת והשנויה במחלוקת

עולם נערות הליווי: לחקור את התעשייה המרתקת והשנויה במחלוקת

20 צפיות | 0 תגובות | 8 לייקים

נערות ליווי – מילים אלו יכולות לעורר מגוון רגשות ותגובות אצל אנשים. חלקם עשויים לשייך אותם עם מותרות והנאה, בעוד שאחרים עשויים לראות אותם עם שיפוט וסטיגמה. אבל מה הן…

עולם נערות הליווי: לחקור את התעשייה המרתקת והשנויה במחלוקת
האמנות והיתרונות של עיסוי אירוטי: מדריך מקיף

האמנות והיתרונות של עיסוי אירוטי: מדריך מקיף

23 צפיות | 0 תגובות | 8 לייקים

עיסוי אירוטי, הידוע גם בשם עיסוי חושני, הוא סוג של עיסוי שנועד לעורר מינית ולעורר אנשים. נוהג זה קיים כבר מאות שנים ושימש כדרך להגביר את האינטימיות וההנאה בין בני…

האמנות והיתרונות של עיסוי אירוטי: מדריך מקיף