מה נשים רוצות, מה גברים צריכים?

פורסם בקטגוריה לאישה

54 גולשים קראו מאמר זה | 0 תגובות פורסמו

"למה הוא לא מקשיב לי? אני נפתחת, משתפת, מחפשת הקשבה.. והוא עונה תשובות קצרות בחוסר סבלנות, מזדרז לסיים את השיחה.. או עסוק תוך כדי השיחה במשהו אחר…

למה אני שם בשבילו כשהוא צריך אותי (למרות שכשקורה לו משהו, הוא דווקא מתרחק פתאום) אבל כשאני צריכה אותו הוא לא מתנהג כמו חבר?!"

"זה כ"כ מבאס אותי שהוא לא רוצה לבוא איתי להופעות, להצגות.. הוא אומר לי- תלכי עם חברות שלך, אבל אני הכי רוצה ללכת איתו, להיות שם איתו.. שנהנה ביחד.." "הוא מתנהג לא יפה, מזלזל, לא מכבד אותי, אני נעלבת, בוכה, מתחיל סרט שלם ואז הוא מתרחק ממני עוד יותר – אבל זה הוא שהתחיל את זה! מה, אני אמורה להגיד שזה בסדר איך שהוא מתנהג?! רק כדי שהכל יהיה בסדר בינינו?!
הוא גורם לי לבכות ואח"כ מתעצבן שאני בוכה! נמאס לי!"

* * *

פעם המשפטים האלו, הקביעות האלו, הכעיסו אותי מאוד. אבל עם הגיל, הניסיון והבגרות – הגיעה ההכרה במציאות. זה לא עניין פמיניסטי, זה לא עניין שוביניסטי, זה עניין של שתי חיות שונות, דומות אבל שונות. וזה לא קובע מי טוב יותר ומי פחות. זה רק מצביע על השונות שבינינו.

זה מתחיל במשיכה ראשונית, אנחנו מחפשות להתרגש, להתאהב, רוצות שהוא יהיה מקסים ועדין מקשיב, תומך, מתחשב.. והם מחפשים לצוד, לכבוש, להשיג.

אנחנו יותר רגשיות, הם יותר שכליים. זה לא אומר שאנחנו לא חכמות, זה אומר שאנחנו עובדות יותר מהרגש.

אנחנו מנתחות מצבים באופן רגשי, הם מנתחים מצבים עניינית, שכלית. אנחנו צריכות לדבר ארוכות, גם בטלפון, לשתף, לנתח מצבים.. אנחנו רוצות הבנה, הזדהות.

הם משתמשים בטלפון להעברת מידע, שיחות ענייניות, פותרי בעיות. אנחנו מסוגלות לדבר בטלפון, להדיח כלים ולשמור על הסיר שעל הגז בבת אחת, והם לא יכולים גם לענות למייל וגם להקשיב לך.

נשים רוצות להרגיש נאהבות. גברים רוצים להרגיש נערצים.

נשים רוצים לשמוע אותו אומר "אני אוהב אותך". גברים רוצים לשמוע אותנו אומרות "אני מעריצה אותך".

אנחנו זוכרות את כל הפרטים – תאריך פגישה ראשונה, שעה ומקום, מה לבשנו, מה הוא לבש.. תאריכי ימי הולדת, ימי נישואים.. וכמובן – מה היה הדבר המעליב הזה שהוא אמר בריב ההוא, בדיוק לפני שנה.. (ואיך הוא לא זוכר את זה?!)

הוא לא זוכר אפילו את יום ההולדת של אמא שלו.

וזה לא סתם, ההבדלים האלו כבר הוכחו במחקרים. האונה הימנית במוח, זו שאחראית על יכולת התמצאות מרחבית ויכולת חשיבה שיטתית, מפותחת יותר אצל הגבר, ואילו האונה השמאלית, שאחראית על יכולת השפה, תקשורת ומעורבות רגשית – מפותחת יותר אצל האישה.

גם בחוש הראייה יש הבדלים עפ"י המחקרים. לנו יש ורוד פוקסיה, ורוד בזוקה, ירוק בקבוק, אפרסק, שמנת, טורקיז.. הם יכולים להבחין, עפ"י המחקרים, רק בכ- 7 צבעים.

זה בטבע שלנו. שלנו, שלהם.

אז..  כמו שלא תכעסי על אדם חירש על כך שאינו מסוגל לשמוע אותך, אין באמת סיבה לכעוס עליו כשהוא חסר סבלנות ולא מבין למה הכחול-נפט לא הולך עם הצהוב-בננה. זה מעצבן, אני יודעת, אבל זה מאבק חסר סיכוי ותכלית.

כשאת עצובה אחרי יום קשה, את צריכה את הקרבה שלו, החיבוק, ההקשבה, שילטף, שיבין, שיצדיק אותך, שינחם. הוא, במקום זה, נותן לך פתרון ענייני לבעיה, מה שמעורר בך כעס כי את הרי יודעת מה צריך לעשות, לא לזה את זקוקה ממנו. והוא לא מבין מה היה לא בסדר במה שאמר לך. הרי באת אליו עם בעיה, והוא נתן לך פתרון. זה מה שהוא יודע. הדבר היחיד שהוא לא יודע, הוא למה את באמת זקוקה.

גברים ממאדים, נשים מנוגה

הוא ממאדים, את מנוגה. איך יידע? אבל כשיש לו מצב רוח לא טוב…? הוא מתרחק, מסתגר, לא רוצה לשתף. את נעלבת, מתאכזבת ונפגעת שהוא לא פתוח איתך כפי שאת פתוחה איתו, ואת מתחילה לשאול, ללחוץ, לתחקר.. מתחילה להיבהל.. "זה קשור אליי? קרה משהו?" – הוא רק רוצה קצת שקט. וזה קשה. בנוגה מדברים על הכאב עד שהוא מתפוגג. במאדים מסתגרים עד שהוא נעלם. אלוהים, כמה שאנחנו שונים, וכמה שאנחנו לא מודעים לזה בכלל.

כשאת כועסת (ומצפה שהוא יידע בדיוק על מה ולמה), הוא שואל "מה קרה?" ואת עונה בקצרה "כלום" או "הכל בסדר", או "לא משנה כבר". הרי שתינו יודעות שאת רוצה שהוא יעצור הכל, יעניק לך יחס, יתיישב לידך ויתעניין בכל זאת מה מעיק עלייך, ברוך, בחום, באהבה. אבל הוא, במגבלות הטבעיות של הגבריות, שומע רק את מה שאמרת, בפשטות. אמרת כלום? הוא שומע "כלום". הוא לא מבין רמזים, הוא לא מחפש משמעות. הוא לא מנתח את זה עכשיו. הוא חושב שאם יש לך משהו לומר, את כבר תגידי. כמו שהוא פועל. כמו כל החברים שלו, הציידים ממאדים.

ואת אוהבת סרטי קומדיה ורומנטיקה, בתי קפה, שיחות נפש, שופינג.. ואת רוצה שהוא יאהב את זה גם, שיבוא איתך, שיהיה חלק מזה. אבל הוא בכלל אוהב כדורגל, אופנועים, סרטי אקשן וכוח.. והאמת..? זה בסדר לאהוב דברים שונים. אבל כדאי שמדי פעם תלכי איתו ל"התלהב" מאופנועי שטח, והוא יבוא איתך להופעות של רותם כהן…

והוא צריך שתבקשי ממנו להחליף מנורה, לסדר את דלת הארון שהתפרקה, לתקוע מסמר בקיר.. אפילו שאת יודעת לעשות את זה לבד. הוא צריך להרגיש שצריכים אותו. הוא צריך להרגיש הגיבור שלך. אז תני לו את זה. ושיפתח גם איזו קופסת שימורים, ככה, בשביל האגו הגברי.

אז מה יהיה הסוף…?

המונחים פשרה, הבנה וסבלנות הם שחוקים ונדושים, אבל בסופו של דבר, אם החלטנו לחיות ביחד – אזרחיות נוגה ותושבי מאדים, כדאי שנבין אחד את השני, או שנחזור כל אחד לכוכב שלו. ותכלס.. לא היה שם כיף לבד.

אז, גברים, תהיו נעימים אלינו, מנומסים, תגלו כלפינו חום ואהבה, גילויי חיבה, הבנה, הקשבה, ואנחנו מבטיחות לספק לכם את ייצר הכיבוש והמרדף, לממש את עצמכם כציידים, כמחליפי מנורות ומתקני פנצ'רים.

תאהבו אותנו כמו שאנחנו צריכות, ונעריץ אתכם כמו שאתם רוצים. ואולי ביחד, ננצח את בעיות האהבה בדור שלנו.

טיפים לגברים, שמתרוצצים ברשת (הטיפים, טוב בעצם.. גם הגברים) – מנוגה באהבה:

 טיפים שמתרוצצים ברשת, מאזרחי מאדים לבנות נוגה –

סיפורים ומדריכים שאולי יעניינו אותך

סקס בתקופת המחזור הנשי

סקס בתקופת המחזור הנשי

10 צפיות | 0 תגובות | 0 לייקים

אז חשבתם לבלות הלילה בדירות דיסקרטיות בבת ים, אבל פתאום האישה קיבלה מחזור. נשים רבות שואלות האם ניתן לקיים יחסי מין בימי המחזור. כנראה שהמכשול העיקרי הוא חוסר הנוחות ומצבי…

סקס בתקופת המחזור הנשי
דברים שיש לשקול כאשר מחפשים צעצועי מין

דברים שיש לשקול כאשר מחפשים צעצועי מין

10 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

כאשר זה מגיע לסקס, לאנשים יש העדפות ופנטזיות שונות. ההחלטה לרכוש צעצועי מין לצורך הגברת הריגוש המיני, היא ההחלטה הנכונה. אך צריך גם לדעת כיצד לבחור אותם. ישנם סוגים שונים…

דברים שיש לשקול כאשר מחפשים צעצועי מין
היום שהמין האוראלי יצא מן הארון

היום שהמין האוראלי יצא מן הארון

114 צפיות | 0 תגובות | 64 לייקים

בכל הנוגע למיניות האדם, ישנם דברים רבים אשר נחשבו בעבר לטאבו והיום הם הפכו לדברים מקובלים. אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא המין האורלי. מי מאיתנו לא אוהב לקבל מציצה, וגם…

היום שהמין האוראלי יצא מן הארון
תרגיל לתחילת השנה

תרגיל לתחילת השנה

56 צפיות | 0 תגובות | 12 לייקים

אנחנו פותחים אטוטוטו שנה חדשה וזה זמן מעולה לעשות קצת ניקיון ולהכין אתכם לשנה חדשה. שבו וכתבו על מה אתם מודים השנה? ממי וממה אתם מבקשים סליחה השנה?… והחלק הכי…

תרגיל לתחילת השנה
ממהרת לחתוך עם גברים כי לא פעלו נכון הטיפ הזה בשבילך

ממהרת לחתוך עם גברים כי לא פעלו נכון הטיפ הזה בשבילך

1720 צפיות | 0 תגובות | 17 לייקים

חייבת לשתף אתכן, מקרה אמיתי מאחת מבנות הליווי שלי, אז ככה: דנה(שמה האמיתי נשמר במערכת): דיאנה נמאס לי כבר!! הוא ביטל לי 2 פגישות, ממש ביום הדייט, אני רוצה אותו…

ממהרת לחתוך עם גברים כי לא פעלו נכון הטיפ הזה בשבילך
מהו חיזור טבעי

מהו חיזור טבעי

57 צפיות | 0 תגובות | 7 לייקים

בואי נבין מה הוא חיזור טבעי? בחיזור טבעי גבר מקבל את ההרגשה שהוא "בחר בך". ומה זה אומר? גברים מונעין מאגו, והרבה אגו, הוא לא צריך להיות גבר מנופח משרירים, כדי…

מהו חיזור טבעי